+

Laweta Wrocław A4 i S8

Nowoczesna auto-laweta

Posiadamy nowoczesne lawety do holowania pojazdów osobowych i busów, ale także do wyciągania tych pojazdów spoza terenu jezdni. Swoje usługi świadczymy 24/h, przez 365 dni w roku.

Nasza laweta szybko dojedzie do Państwa na autostradę A4, S5, S8, do miast:

  • Wrocław,
  • Trzebnica,
  • Prusice,
  • Oleśnica,
  • Bielany Wrocławskie.

Nowoczesne lawety, stosowane przez naszą firmę, umożliwiają udzielenie skutecznej pomocy drogowej w każdej sytuacji. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, wykorzystywany w przypadku holowania samochodów osobowych, jak i od kilkunastu lat możemy pochwalić się rozszerzeniem swojej oferty o lawety wykorzystywane do holowania TIR-ów i ciężarówek.

Wynajem lawety – jakie oferujemy?

Najczęściej stosowane obecnie lawety wyposażone są w płaską platformę, co czyni je najbardziej funkcjonalnym rodzajem pojazdu holowniczego. Dzieje się tak z uwagi na zastosowanie nowoczesnych wysięgników i podnośników, dzięki którym załadowanie pojazdu na lawetę staje się jeszcze łatwiejsze. Aby ułatwić zadanie pracownikom pomocy drogowej, wszelkie niezbędne sterowniki znajdują się w zasięgu ręki kierowcy. Laweta tego typu wykorzystywana jest najczęściej w sytuacjach związanych z wypadkami samochodowymi.

Autolaweta Wrocław

Stosujemy lawety z metalowym jarzmem, dzięki którym możemy bezpiecznie podnieść auto do holowania. Nie ma przy tym obaw o narażenie auta na usterkę. W przypadku pojazdów uszkodzonych stosowane są lawety hakowe lub łańcuchowe. Jest tak ze względu na to, że ten rodzaj lawet może dodatkowo uszkadzać pojazd, z uwagi na konieczność zastosowania wiązania łańcuchami dookoła pojazdu, dlatego też jest to rodzaj lawety wykorzystywany głównie w przypadku samochodów pozbawionych przednich lub tylnych kół.

Laweta Trzebnica i okolice

Oferowana przez nas laweta niskopodwoziowa doskonale sprawdza się m.in. w przypadku przewożenia pojazdów wielkogabarytowych pod wiaduktem, gdzie zastosowanie klasycznej lawety mogłoby już zrodzić problem. Lawety dostępne w naszej ofercie są stworzone do przewożenia pojazdów o większych gabarytach, biorąc pod uwagę zarówno masę pojazdu, jak i jego wysokość. Oferujemy odbiór uszkodzonego pojazd o każdych gabarytach na trasie szybkiego ruchu – Laweta Wrocław.

Mała waga własna udostępnianych naczep eliminuje ryzyko przekroczenia dopuszczalnego obciążenia podczas transportu, spełniając tym samym odrębne warunki przewozu pojazdów o gabarytach niestandardowych.

Transport uszkodzonych pojazdów – laweta na autostradzie A4

Aby móc bezpiecznie przetransportować uszkodzony pojazd, konieczne jest załatwienie kilku formalności. Dokumenty wymagane przy wypożyczaniu lawety to dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu i prawo jazdy. Częstym wymaganiem jest ukończenie przez kierowcę 21 lat i posiadanie prawa jazdy od minimum 24 miesięcy. Wymagane jest także uiszczenie kaucji, która jest dla firmy swoistym zabezpieczeniem, gdyby doszło do wypadku.

Co jeszcze warto wiedzieć? Wypożyczenie auto lawety o masie całkowitej, nieprzekraczającej 750 kg, wymaga jedynie prawa jazdy kategorii B. Z kolei już lawety o większych gabarytach wymagają kategorii B+E.

Nasza laweta Trzebnica jest dostępna od ręki, przy formalnościach ograniczonych do niezbędnego minimum. Dzięki temu znacznie szybciej rozprawiamy się z niebezpieczną sytuacją na drodze, do jakiej przyczynia się pozostawienie na drodze uszkodzonego pojazdu.

Laweta dla tira i samochodów dostawczych – Laweta A4

Oferujemy nowoczesne lawety, wykorzystujące podnośniki i wysięgniki, dzięki którym załadowanie pojazdów, nawet tych wielkogabarytowych, jak tiry i samochody dostawcze, nie stwarza już większego kłopotu. Stosowane przez nas zabezpieczenia nie narażają auta na szkody, a całość prac związanych z załadunkiem dzięki nam może potrwać nie więcej niż kilkanaście minut!

Oferowane przez nas lawety wyposażone są w specjalną konstrukcję, dzięki której można dowolnie dobrać je do gabarytów przewożonego pojazdu. Dysponujemy naczepami obniżanymi i rozsuwanymi, co znacznie ułatwia pracę przy załadunku pojazdu.

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych – doskonale radzimy sobie również z transportem naczep, których przewiezienie – bez względu na to, czy są puste, czy załadowane – może stanowić ogromny problem. Zajmujemy się samodzielnie wszelkimi kwestiami związanymi z jej załadowaniem, zabezpieczeniem i przewozem, dzięki czemu zarówno sprzęt, jak i przewożony na niej ładunek są w pełni bezpieczne.

Sprawdzona pomoc drogowa – koszt lawety Wrocław

Poszukujesz najlepszej pomocy drogowej? Zgłoś się do nas, a my rzetelnie zajmiemy się rozwiązaniem Twojego problemu już w ciągu kilkunastu minut! Potrzebujesz holowania, auta zastępczego, pomocy z wymianą kół? Niezależnie od rodzaju problemu, jesteśmy przygotowani na wyjście naprzeciw Twoim potrzebom, a wszystko to w wyjątkowo przystępnych i konkurencyjnych cenach! To nieprawda, że pomoc drogowa musi generować wysokie koszty – skontaktuj się z nami, i przekonaj się, że wcale nie musi tak być!

Laweta Wrocław — zobacz, jak wygląda nasza praca!

Miałeś wypadek na autostradzie? Zadzwoń laweta A4 - Wrocław