+

Niskopodwoziowy transport autobusów Wrocław

Transportujemy autobusy z niskim podwoziem! Niskopodwoziowe lawety z zawieszeniem hydraulicznym.

Rzetelne podejście do niskopodwoziowego transportu autobusów

Transport niskopodwoziowy autobusów to skuteczna metoda na przewożenie nowych lub uszkodzonych maszyn do celu, niezależnie od ich większych i bardziej wymagających gabarytów. Autobusy, których wysoka konstrukcja pozwala zwykle zmieścić się pod wiaduktami na milimetry mogą stanowić problem podczas transportu po uszkodzeniach, wypadkach czy naprawie – ustawione na standardowej naczepie będą wykraczały poza bezpieczną wysokość, uniemożliwiając poruszanie się po wielu polskich drogach. Usługi niskopodwoziowego transportu autobusów wychodzą naprzeciw takim sytuacjom.

Na czym polega transport niskopodwoziowy autobusów?

Specjalne naczepy niskopodwoziowe zostały skonstruowane z myślą o przewozie większych gabarytów, zarówno pod kątem ich wysokości jak i masy. Ze względu na nisko osadzone podwozie naczepy, ustawienie na niej autobusu w dalszym ciągu pozostawia możliwość przewozu gabarytu wieloma trasami. Zastosowany najazd ułatwia załadowanie autobusu na naczepę, bez konieczności korzystania z dodatkowych dźwigów. Ważnym atutem transportu niskopodwoziowego autobusów jest też mała waga własna samej naczepy, eliminująca ryzyko przekroczenia dopuszczalnego obciążenia transportu i dostosowywania się do odrębnych warunków przewozu gabarytów o niestandardowej wadze.

Pełny profesjonalizm w transporcie

Do transportu niskopodwoziowego autobusów wykorzystujemy specjalistyczne, profesjonalne naczepy z zawieszeniem hydraulicznym. Konstrukcje te nie posiadają przedniej osi, a całość oparta jest o ciągnik siodłowy. Ich charakterystyczną cechą są także opuszczane nogi, które pozwalają na podparcie naczepy tuż po jej odłączeniu, a tym samym stabilizację i bezpieczeństwo nawet najcięższego ładunku. Warto również wspomnieć, że wszyscy nasi pracownicy posiadają ogromną wiedzę oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów z dołączoną naczepą niskopodwoziową. Wszystko to sprawia, że naczepy niskopodwoziowe to bezproblemowy transport nawet najcięższych aut.

Wymagania techniczne dotyczące lawet niskopodwoziowych

Przewożenie ładunku ponadgabarytowego, takiego jak autobusy wymaga zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa oraz procedur. Najistotniejszym elementem takiej usługi jest posiadanie określonego sprzętu, który charakteryzuje się:

  • mniejszą średnicą kół naczepy niż koła pojazdu ciągnącego,
  • pokładem naczepy przystosowanym do przenoszenia obciążeń punktowych,
  • częścią pokładu zlokalizowaną niżej, niż krawędzie naczepy górnej.

Laweta do przewozu autobusów powinna być także wyposażona w niezbędne akcesoria, takie jak odciągi łańcuchowe, napinacze, pasy ściągające, listwy kotwiczne, drążki rozporowe oraz punkty mocujące.

niskopodwoziowy transport autobusów
transport autobusów niskopodwoziowy

Skorzystaj z naszej oferty pomocy drogowej