+

Wbrew powszechnemu mniemaniu, pomoc drogowa to nie tylko laweta, przyjeżdżająca po niesprawny samochód. Firmy, które na co dzień zajmują się pomocą drogową, oferują również cały szereg usług, związanych z kompleksowym wsparciem uczestników ruchu drogowego. To m.in. pomoc w razie wypadku ale i różnego rodzaju świadczenia, związane z kłopotami, jakie mogą pojawić się na trasie. Jakie działania obejmuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa JAREX Wrocław

Pomoc powypadkowa

Jest to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej cenionych przez kierowców usług. W ramach pomocy powypadkowej, samochód może zostać usunięty z drogi. Jeśli zaistnieje taka konieczność, pojazd jest również transportowany do warsztatu, gdzie podlega naprawie, a nawet na złom, kiedy potencjalny serwis przewyższa jego wartość. W takich przypadkach niemożliwe jest holowanie pojazdu. Konieczna jest laweta, która nadaje się do transportu mocno uszkodzonych samochodów. Jest to jeden z ważnych elementów pomocy powypadkowej, świadczonej przez pomoc drogową.

Holowanie samochodu

To z kolei jedna z podstawowych usług, oferowanych przez firmy, świadczące pomoc drogową. Stanowi ona idealne rozwiązanie wówczas, gdy w samochodzie pojawi się awaria lub usterka, uniemożliwiająca dalszą jazdę. Niestety, nie zawsze mamy w takich sytuacjach do dyspozycji kogoś bliskiego, kto może udzielić niezbędnego wsparcia. Dlatego też holowanie przez profesjonalistów z pomocy drogowej cieszy się coraz większym powodzeniem. Jest to rozwiązanie pewne, a zarazem w pełni bezpieczne. Właściciel pojazdu nie musi się martwić o umiejętności osoby holującej jego pojazd. Ta z kolei nie stwarza niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego swoją niekompetencją i brakiem doświadczenia.

Wsparcie przez całą dobę

Pomoc drogowa świadczy swoje usługi przez całą dobę. Dzięki temu nie trzeba się martwić o przypadkową usterkę czy inny problem z pojazdem, który uniemożliwi dalszą drogę. Profesjonalne firmy oferują swoim klientom naprawy w miejscu zdarzenia, dokonywane przez mechanika. Dojeżdża on zwłaszcza tam, gdzie transport samochodu do najbliższego warsztatu jest niemożliwy lub też po prostu nieopłacalny. Co więcej, pomoc drogowa może przetransportować nie tylko pojazd, ale i jego pasażerów, którzy z powodu awarii czy wypadku nie mają innej możliwości, by dojechać do najbliżej położonego miasta.

Firmy zajmujące się profesjonalną pomocą drogową świadczą również wsparcie w zakresie wymiany koła, które – jak pokazuje praktyka – nie zawsze jesteśmy w stanie wymienić samodzielnie. Co więcej, korzystając ze wsparcia pomocy drogowej, można uzyskać ratunek w sytuacji, gdy zwlekając z tankowaniem, wykorzystaliśmy całą rezerwę paliwa. Jego dowóz jest możliwy w ramach szeroko pojętego wsparcia uczestników ruchu drogowego.

Jak widać, pomoc drogowa to nie tylko holowanie czy laweta, pojawiająca się na miejscu wypadku, ale również i kompleksowe wsparcie każdego, kto na swojej trasie napotkał problem z pojazdem, uniemożliwiający dalszą podróż.