+

Stwierdzenie, że to samochody ciężarowe stwarzają realne zagrożenie na drogach i powodują więcej wypadków, jest bardzo krzywdzące. W istocie statystycznie kierowcy zawodowi prowadzący tego typu auta jeżdżą zdecydowanie bezpieczniej niż właściciele samochodów osobowych i rzadziej powodują wypadki drogowe. Niestety częste wyjazdy na trasy sprzyjają różnorodnym awariom pojazdu, których często nie da się po prostu przewidzieć. Zazwyczaj mają one miejsce na autostradach, które są głównym szlakiem komunikacyjnym dla samochodów ciężarowych.

Pomoc drogowa Wrocław

Kogo wezwać w razie awarii auta ciężarowego?

Z uwagi na spore gabaryty pojazdu i duży ruch na drogach awaria samochodu ciężarowego bywa problematyczna. Dodatkowo, w przypadku autostrad nie możemy liczyć na pomoc innych kierowców, ponieważ prawo zabrania zatrzymywania się na tego typu drogach. Na szczęście na rynku istnieją firmy, które świadczą profesjonalne usługi z zakresu pomocy drogowej. Aby rozwiązać problem awarii auta na autostradzie, skontaktuj się z pomocą drogową, która jak najszybciej zjawi się na miejscu.

Co wchodzi w zakres pomocy drogowej dla aut ciężarowych?

Wbrew powszechnej opinii pomoc drogowa to nie tylko holowanie auta, chociaż jest to jedna z podstawowych usług. W zakres świadczonej pomocy wchodzi również dokonanie naprawy na miejscu, o ile jest to możliwe, a także inne, dodatkowe usługi takie, jak chociażby mobilny serwis opon.

Holowanie auta ciężarowego

Holowanie pojazdu ciężarowego to stosunkowo rzadki widok na polskich drogach, chociaż zdarzają się sytuacje, gdy jest ono niezbędne. W przypadku aut osobowych holować może każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B, jednak jeśli chodzi o duże samochody, sprawa wygląda nieco inaczej. Zepsuty tir czy inny pojazd wielkogabarytowy potrzebuje specjalistycznego sprzętu holowniczego, który z reguły posiadają jedynie firmy specjalizujące się w świadczeniu usług pomocy drogowej. Dodatkowo należy pamiętać, że kierowca holujący tak duży samochód musi mieć specjalne uprawniania, a samo auto musi być odholowane osobno, bez przyczepy. Warto również wspomnieć, że samochody ciężarowe holowane są za pomocą połączenia sztywnego, co zwiększa bezpieczeństwo.

Pomoc drogowa S8

Mobilny serwis opon

Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym uporanie się z awarią na drodze jest również mobilny serwis opon 24h. Usługa ta nie jest standardem, jednak coraz więcej profesjonalnych firm zaczyna oferować ją w zakresie swoich działań. Mobilny serwis opon to zarówno pomoc w przypadku złapania przysłowiowego „kapcia” w trasie, ale i możliwość wymiany opon z dojazdem do domu, a nawet zamówienia diagnostyki opon i doboru nowych egzemplarzy, jak najlepiej dopasowanych do modelu auta i częstotliwości naszej jazdy. Usługa ta szczególnie sprawdzi się u właścicieli dużych flot samochodowych, którzy nie mają czasu na dojeżdżanie każdym autem osobno na zmianę kół i ich diagnostykę oraz zawodowym kierowcom samochodów ciężarowych, którzy muszą zmagać się z różnymi nieprzewidzianymi wypadkami w trasie.

Usterki pojazdów ciężarowych na autostradach mogą być naprawdę problematyczne. W takim przypadku należy bezzwłocznie skontaktować się z ratownictwem drogowym. Jedną z firm specjalizującej się w pomocy drogowej dla aut ciężarowych jest JAREX pomagający pojazdom, które uległy awarii na autostradach A4 i A8 oraz na drodze szybkiego ruchu S8 w okolicach Wrocławia oraz Trzebnicy. Sprawdź szczegóły oferty!