+

Ostatniego dnia czerwca Pomoc Drogowa Jarex brała udział w niecodziennej interwencji. Samo zgłoszenie należało do dość standardowych, ponieważ dotyczyło holowania auta dostawczego, okazało się jednak, że pojazd nie doznał usterki na drodze, lecz został zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Przeważenie pojazdu do 3,5 tony

W trakcie kontroli na drodze ekspresowej prowadzonej przez ITD z Sieradza okazało się, że zatrzymany pojazd dostawczy o dopuszczalnej ładowności wynoszącej 3,5 tony, waży aż trzykrotnie więcej. Skrzynia auta wypełniona była ogromną ilością stalowych oraz betonowych elementów ogrodzenia, co sprawiło, że samochód został kilkukrotnie przeciążony i mógł stanowić poważne zagrożenie na drodze.

Doświadczeni inspektorzy ITD zauważyli nieprawidłowość i zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie czynności okazało się jeszcze, że auto nie posiada ważnego badania technicznego. Wszystko to sprawiło, że na kierowcę nałożono mandat karny o wysokości 2 tys. złotych oraz zakazano mu dalszej jazy, zatrzymując dowód rejestracyjny pojazdu. Niezbędne okazało się odholowanie samochodu, którym zajęła się Pomoc Drogowa Jarex świadcząca swoje usługi w okolicach Wrocławia oraz na trasie S8 i A8, A4.

Całe zdarzenie zostało opisane przez czasopismo Auto Świat: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/itd-zatrzymala-pojazd-dostawczy-mogl-odjechac-dopiero-na-naczepie-holownika/gney0ht 

Pomoc drogowa S8

Skontaktuj się