+

Wypadek lub usterka auta w trakcie podróży to niezwykle niebezpieczna, stresująca, a także frustrująca sytuacja. Niestety przypadki takie zdarzają się dosyć często, dlatego każdy kierowca powinien wiedzieć, jak należy zachować się, by nie stwarzać dodatkowego zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Istotne jest tutaj opanowanie i trzeźwa ocena sytuacji, które pozwolą na rozstrzygnięcie, czy niezbędne będzie wezwanie pomocy drogowej. Nie zawsze, przecież jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Zatem, co zrobić w trakcie awarii auta na drodze i kiedy wezwać pomoc drogową?

Pomoc Drogowa Tir Wrocław - mobilny serwis

W jakich sytuacjach niezbędne będzie wezwanie pomocy drogowej?

Awarie oraz wypadki na drodze mogą mieć rozmaity przebieg. Mogą to być niewielkie stłuczki, podczas których uszkodzone zostanie jedynie lusterko, ale i poważniejsze zdarzenia uniemożliwiające dalszą jazdę autem. W przypadku, gdy nie mamy pewności co do tego, jak rozległa może to być usterka oraz w sytuacji groźnego wypadu niezbędne będzie wezwanie wykwalifikowanej firmy zajmującej się pomocą drogową.

Jedną z poważniejszych awarii jest uszkodzenie układu hamulcowego lub napędowego pojazdu. W przypadku takim w żadnym wypadku nie należy podejmować prób samodzielnej naprawy auta lub jego holowania. Warto mieć świadomość, że takie działanie może stanowić poważne zagrożenie na drodze oraz jest prawnie zabronione. Jedynym akceptowalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wezwanie firmy posiadającej lawetę, która jest w stanie bezpiecznie odholować uszkodzony samochód.

Inny przypadek konieczności wezwania pomocy drogowej jest uszkodzenie opony w aucie ciężarowym. Pomoc przy takiej awarii udzielić nam może mobilny serwis opon, czyli firma zajmująca się wymianą zużytych opon w miejscu wskazanym przez klienta.

Co robić, gdy pojazd uległ awarii na autostradzie?

Autostrada jest szczególnym typem jezdni, na którym obowiązuje zakaz zatrzymywania się poza miejscami do tego wyznaczonymi. Z tego powodu wypadek lub awaria na autostradzie to niezwykle groźna sytuacja wymagająca odpowiedniego postępowania opisanego w przepisach ruchu drogowego. Pierwszy krok w przypadku awarii lub wypadku na autostradzie to ustawienie specjalnego trójkąta ostrzegawczego około 100 metrów od pojazdu oraz włączenie świateł awaryjnych. Następnie należy powiadomić odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer ratunkowy 112. W tej sposób jesteśmy w stanie połączyć się z obsługą autostrady czy też firmą zajmująca się pomocą drogową w tym rejonie.

Nie należy także zapominać o odpowiednim zachowaniu się, zarówno kierowcy, jak i pasażerów uszkodzonego auta. Najlepszym rozwiązaniem jest oddalenie się od auta oraz pasa ruchu, stając tuż za barierkami autostrady.

Pomoc Drogowa Jarex we Wrocławiu

Gdzie możemy szukać pomocy w przypadku awarii auta na autostradzie w okolicach Wrocławia?

W sytuacji, gdy do awarii dojdzie na tak niebezpiecznej drodze, jaką jest autostrada, liczy się szybka pomoc i jak najkrótszy czas reakcji. Z tego powodu poszukując firmy zajmującej się świadczeniem usług z zakresu pomocy drogowej należy skupić się na takich, które swoją siedzibę mają jak najbliżej miejsca awarii. Kierowcy z Wrocławia oraz jego okolic mogą liczyć na wykwalifikowaną pomoc firmy JAREX-  przedsiębiorstwa z ogromnym, 25-letnim doświadczeniem, które charakteryzuje się wyspecjalizowaną kadra pracownicza oraz szeroką gamą specjalistycznego sprzętu.

Jakie usługi oferuje firma JAREX?

Awarie oraz wypadki mogą się między sobą znacząco różnić, dlatego dobrze, by firma zajmująca się pomocą drogową świadczyła szeroki wachlarz usług. Nie inaczej dzieje się w przypadku firmy JAREX, która w swojej ofercie posiada:

  • holowanie pojazdów osobowych, autobusów, busów, aut ciężarowych oraz maszyn rolniczych i budowlanych,
  • mobilny serwis opon, w dowolnym, wybranym przez klienta miejscu, 24 godziny na dobę/ 356 dni w roku,
  • serwis pojazdów i naczep czynny całodobowo,
  • rozładunek i przeładunek towarów w przypadku awarii,
  • auto zastępcze.

Dodatkowo firma świadczy swoje usługi również poza granicami naszego kraju, oferując swoim klientom pomoc w holowaniu i transporcie aut na terytorium Niemiec, a także pomoc w odbiorze aut zatrzymanych przez BAG.

Skorzystaj z naszej oferty pomocy drogowej: tel. 782 552 651